Міжнародна діяльність
29-й Європейський психіатричний конгрес (EPA 2021)
Вперше кафедра нейрохірургії та неврології з курсами психіатрії, наркології, медичної психології Медичного інституту Сумського державного університету представлена на арені 29-го Європейського психіатричного конгресу (EPA 2021), що відбувся у віртуальному форматі у квітні. 10-13 2021 р. Активну участь у роботі конгресу взяли професор Потапов Олександр, доценти Мудренко Ірина, Коленко Оксана, Юрченко Алла, асистент Чиняк Ольга, аспірант Олексій Юрченко та клінічний ординатор Ельсавір Ейд. Електронні плакати співробітників кафедри представлені в розділах депресивні розлади, молекулярно-генетична нейробіологія, суїцидологія та профілактика суїцидів. На конгресі були представлені наступні наукові роботи: О. Чиняк «Асоціація ІЛ-17, ІЛ-23 з нейрокогнітивними шкалами у хворих на хворобу Альцгеймера»; Мудренко І., Потапов О., Ельсавір Ейд, В. Мудренко «Програма комплексної диференційованої медико-психологічної реабілітації суїцидальної поведінки при деменції»; О. Коленко «Тривожно-депресивні розлади у хворих на дизартрію на тлі органічного ураження головного мозку»; А. Юрченко Нейрофізіологічні особливості, пов'язані з суїцидальним ризиком при деменціях; О. Коленко «Нейровізуалізаційні кореляти суїцидальної поведінки при деменції».
ЄВРОПЕЙСЬКА ПСИХІАТРІЯ (ЖУРНАЛ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПСИХІАТРИЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ (ДОДАТОК EPA 2021)
Регіональний конгрес Всесвітньої психіатричної асоціації «ПСИХОПАТОЛОГІЯ В ПЕРЕХІДНІ ПЕРІОДИ»
Доцентка кафедри нейрохірургії та неврології, доктор медичних наук Ірина Мудренко взяла участь з доповіддю в регіональному конгресі Всесвітньої психіатричної асоціації (WPA) WPARegionalCongress “PSYCHOPATHOLOGYINPERIODSOFTRANSITIONS”, який відбувся 7-9 липня 2021 р. у м. Київ, за рахунок індивідуального гранту. Грантодавець –фірма «Nobel» в Україні. Розмір гранту 3600 грн.
Також в межах конгресу представлені роботи співробітників кафедри в форматі E-poster та абстракту. За активну участь в роботі конгресу колектив кафедри відзначено подякою Асоціації неврологів, психіатрів та наркологів України.
MigraineTrustVirtualSymposium
Доцент кафедри Дмитро Сотніков 3 – 9 жовтня 2020 року прийняв активну участь у віртуальному симпозіумі MigraineTrustVirtualSymposium, за рахунок коштів індивідуального гранту. Форум зібрав декілька тисяч неврологів, які займаються вивченням проблеми головного болю, насамперед мігрені. Сотніков Д. презентував 2 усні доповіді на тему профілактичного лікування мігрені. Симпозіум включав 7-денну онлайн сесію з доповідями та лекціями щодо останній наукових досягнень, інтерактивну панель наукової дискусії, були створені можливості для онлайн спілкування з колегами різних країн. Крім того була створена платформа для представлення виробниками своїх новітніх інструментальних розробок та фармакологічних засобів, що використовуються для лікування мігрені.
28-ий Європейський конгрес з психіатрії
4-7 липня 2020 р., м. Мадрид, Іспанія, відбувся віртуальний конгрес EPA 2020: 28-й Європейський конгрес з психіатрії, організований Європейською психіатричною асоціацією (European Psychiatric Association (EPA)), за рахунок коштів індивідуального гранту. В роботі конгресу була представлена робота доцента кафедри Мудренко Ірини Григорівни в форматі E-Poster «Clinical-psychopathologic mechanisms of formation of suicidal behavior in dementia» в межах секції «Суїцидальна поведінка та її превенція». Докладну інформацію можна знайти на сайті конгресу https://epa-congress.org
«Fit for Partnership with Germany»
Асистент кафедри Сотніков Дмитро з 4 по 29 листопада 2019 року пройшов стажування за програмою для менеджерів у галузі охорони здоров’я «FitforPartnershipwithGermany» у рамках двостороннього співробітництва між урядом Українита урядом Федеративної Республіки Німеччина, що направлене на поглиблення у менеджерів компетенцій зовнішньоекономічної діяльності. Програма стажування включала цикл лекцій про основи економіки, юриспруденції та структуру охорони здоров’я Німеччини. Протягом стажування відбулися візити у провідні клініки та Німеччини (Schwarzwald-BaarKlinikum, AsklepiosKlinik, UniklinikRWTHAachen), підприємства з виробництва медичного обладнання (Karlstorz, B-Broun), а також взяли участь у найкрупнішій виставці медичного обладнання «Medica».
Асистент кафедри Кмита Олексій взяв участь у програмі ЄС Erasmus+. Стажування відбувалося 01-12 квітня 2019 р. і включало ознайомлення із організацією викладання студентам профільної дисципліни в Umeå University, із залученням до навчального та клінічного процесів на базі Clinical Neuroscience в University Hospital of Umeå.
Асистент кафедри Кмита Олексій із 16 вересня по 1 жовтня "традиційно" пройшов клінічне стажування в Університетському Госпітальному Центрі міста Лімож, Франція (CHU Limoges), де мав можливість попрацювати у Центрі розсіяного склерозу та в операційній нейрохірургічного відділення і ознайомитися з сучасними методами діагностики та лікування РС та патології хребта в межах програми академічної мобільності Erasmus+
19th Congress of the Іnternational Headache Society
Асистент кафедри нейрохірургії та неврології Сотніков Дмитро прийняв участь у 19-му Конгресі Міжнародного товариства з проблем головного болю (Іnternational Headache Society), який відбувався з 5 по 8 вересня 2019 року в місті Дублін (Ірландія), за кошти індивідуального тревел-гранту. Форум проходив під девізом «Dawn of new headache treatments» («Розквіт нових методів лікування головного болю»). Були висвітлені найсучасніші досягнення у фундаментальній та клінічній неврології, представлена доказова база нової молекулярної ери у лікуванні головного болю, а саме використання моноклональних антитіл до CGRP (білок, що відповідає за проведення больового відчуття) та його рецепторів. Окрема увага була приділення новим немедикаментозним методам лікування мігрені (нейромодуляція, ботулінотерапія тощо).
24-26 червня 2019 року Сумську область відвідав Dr. XavierDROUET (France) – випускник ÉcoleNormaleSupérieure, лауреат медичного факультету Парижа та Національної консерваторії по мистецтву й ремеслам в біотехнології, доктор медицини, фахівець з наукових досліджень і планування, гуманітарних послуг та туризму, керівник консалтингової компанії, розробник інноваційних проектів по створенню бізнесу з точки зору метадології та фінансування.
Dr. DROUET, за запрошенням Кмити Олексія Петровича, відвідав медичний інститут СумДУ і Центр діагностики та лікування розсіяного склерозу. Провів ряд зустрічей із керівництвом і представниками медичного інституту, під час яких обговорювались перспективи налагодження контактів із продовженням співпраці із відповідними інституціями Франції.