Warning: file_get_contents(http://sumdu.edu.ua/index.php?option=com_sitemenu&task=menu&lang=uk): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/wwwroot/neuro.med.sumdu.edu.ua/modules/mod_sitemenu/helper.php on line 21

Міжнародна діяльність

Міжнародний Конгрес з проблем головного болю, вересень 2023 року, м. Сеул (Південна Корея)

Доцент кафедри нейрохірургії та неврології СумДУ Дмитро Сотніков пройшов стажування в Міжнародній Академії головного болю та взяв участь у Міжнародному Конгресі з проблем головного болю, які проходили у вересні 2023 року в м. Сеул (Південна Корея). Участь у зазначених форумах дала можливість проаналізувати останні світові тенденції в лікуванні головного болю, вивчити протоколи ведення пацієнтів та обговорити конкретні клінічні кейси із провідними неврологами світу. Крім того Сотніков Д. поділився власним досвідом використанням норвезької методики Neurac (Redcord) у лікуванні пацієнтів із хронічним щоденним головним болем (в т.ч. хронічної мігрені) та супутньою цервікалгією.

Стажування в клініці бойового стресу та психотравматології, Варшава, Польща (28.05-03.06.2023 р.)

 За результатами наради перших леді України та Польщі Олена Зеленська та Корнхаузер-Дуда, Агата, Міністерство охорони здоров'я України  та Координаційний центр психічного  здоров'я Кабінету Міністрів України  організувало стажування на базі Клініки військового інституту медичного в м. Варшава, Польща. 28.05-03.06.2023 р. доцентка кафедри нейрохірургії та неврології, доктор медичних наук Ірина Мудренко та аспірантка Оксана Черевко відвідали клініку бойового стресу, опановуємо новітні методики психодіагностики PTSD та  опрацювання психічної бойової  травми за допомогою доповненої віртуальної реальності,  ТФ КПТ, NMDR,  іших методів. Фахівці безпосередньо відвідали клініку бойового стресу та ознаймились з системою організації надання психіатричної та психологічної допомоги постраждалим та їх родинам внаслідок психічних травм, спричинених війною. В ході тренінгу українські лікарі охоче ділились досвідом та активно долучались до обговорень кейсів. Висловлюємо велику подяку організаторам та польським колегам за отримані знання і теплий прийом! За результатами навчання фахівці пройшли сертифікацію.

The Reconsolidation of Traumatic Memories Protocol

У вересні 2022 року аспірант кафедри Оксана Черевко пройшла навчання з застосування протоколу реконсолідації травматичних спогадів (RTM) в The Research and Recognition Project's School, New York state American Legion Grant RTM.

За даними досліджень цей метод має ефективність більше ніж у 90% пацієнтів із посттравматичним стресом*. Під час навчання, за підтримки висококваліфікованих тренерів, вдалось попрактикувати важливі навички в клінічній роботі з посттравматичним стресовим розладом: встановлення рапорту, калібрування емоцій, застосування брейкстейтів, зміни субмодальностей під час реконсолідації травматичних спогадів заRTM-протоколом.

Бажаємо успіху Черевко Оксані в проходженні сертифікації в цьому дієвому та такому необхідному в умовах війни методі лікування посттравматичного стресового розладу!

Rethinking Mental Health Care, 8-10 September 2022

Вікторія Сухарєва отримала запрошення на грандіозний захід Rethinking Mental Health Care  8-10 September 2022 у Вільнюсі. 

На конференції, яка йшла декілька днів, було багато важливих тем, а саме:

користувачі послуг і спеціалісти з питань психічного здоров’я можуть скористатися доступними та прийнятними послугами з питань психічного здоров’я. Але як переконатися, що послуги дійсно доступні та підходять якомога більшій кількості користувачів, і як надати медичному персоналу можливості надавати послуги та лікування зі стійким і позитивним впливом?

Конференція стала форумом для обміну ідеями щодо покращення доступності та прийнятності психіатричної допомоги: про що ми говоримо? Як ми про це говоримо? З ким? Які точки зору, досвід і очікування користувачів послуг і фахівців у сфері психічного здоров’я і як ми інтегруємо їх у розвиток послуг?

Серед понад сорока міжнародних доповідачів — всесвітньо відомі експерти з охорони психічного здоров’я: люди з досвідом роботи, фахівці з психічного здоров’я та інші експерти з понад десятка країн Європи, Африки, Північної Америки та Океанії. 

https://www.rethinkingmnh.org/about/

The 16th World Congress on Controversies in Neurology

Доценти кафедри Дмитро Сотніков  та Оксана Коленко 24 – 27березня 2022 року прийняли участь у міжнародному віртуальному конгресі The 16thWorld Congresson Controversies in Neurology. Захід відбувався у вигляді двобічних дискусій щодо актуальних сучасних проблемних питань практичної неврології. Учасники конгресу мали змогу задавати питання та висловлювати власну думку. В останній день конгресу було запропоноване тестування, за результатами якого надавалися кредити безперервного навчання лікарів.

29-й Європейський психіатричний конгрес (EPA 2021)

Вперше кафедра нейрохірургії та неврології з курсами психіатрії, наркології, медичної психології Медичного інституту Сумського державного університету представлена на арені 29-го Європейського психіатричного конгресу (EPA 2021), що відбувся у віртуальному форматі у квітні. 10-13 2021 р. Активну участь у роботі конгресу взяли професор Потапов Олександр, доценти Мудренко Ірина, Коленко Оксана, Юрченко Алла, асистент Чиняк Ольга, аспірант Олексій Юрченко та клінічний ординатор Ельсавір Ейд. Електронні плакати співробітників кафедри представлені в розділах депресивні розлади, молекулярно-генетична нейробіологія, суїцидологія та профілактика суїцидів. На конгресі були представлені наступні наукові роботи: О. Чиняк «Асоціація ІЛ-17, ІЛ-23 з нейрокогнітивними шкалами у хворих на хворобу Альцгеймера»; Мудренко І., Потапов О., Ельсавір Ейд, В. Мудренко «Програма комплексної диференційованої медико-психологічної реабілітації суїцидальної поведінки при деменції»; О. Коленко «Тривожно-депресивні розлади у хворих на дизартрію на тлі органічного ураження головного мозку»; А. Юрченко Нейрофізіологічні особливості, пов'язані з суїцидальним ризиком при деменціях; О. Коленко «Нейровізуалізаційні кореляти суїцидальної поведінки при деменції».

ЄВРОПЕЙСЬКА ПСИХІАТРІЯ (ЖУРНАЛ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПСИХІАТРИЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ (ДОДАТОК  EPA 2021) 

Регіональний конгрес Всесвітньої психіатричної асоціації «ПСИХОПАТОЛОГІЯ В ПЕРЕХІДНІ ПЕРІОДИ»

Доцентка кафедри нейрохірургії та неврології, доктор медичних наук Ірина Мудренко взяла участь з доповіддю в регіональному конгресі Всесвітньої психіатричної асоціації (WPA) WPARegionalCongressPSYCHOPATHOLOGYINPERIODSOFTRANSITIONS, який відбувся 7-9 липня 2021 р. у м. Київ, за рахунок індивідуального гранту. Грантодавець –фірма «Nobel» в Україні. Розмір гранту 3600 грн.

Також в межах конгресу представлені роботи співробітників кафедри в форматі E-poster та абстракту. За активну участь в роботі конгресу колектив кафедри відзначено подякою Асоціації неврологів, психіатрів та наркологів України.

MigraineTrustVirtualSymposium

Доцент кафедри Дмитро Сотніков 3 – 9 жовтня 2020 року прийняв активну участь у віртуальному симпозіумі MigraineTrustVirtualSymposium, за рахунок коштів індивідуального гранту. Форум зібрав декілька тисяч неврологів, які займаються вивченням проблеми головного болю, насамперед мігрені. Сотніков Д. презентував 2 усні доповіді на тему профілактичного лікування мігрені. Симпозіум включав 7-денну онлайн сесію з доповідями та лекціями щодо останній наукових досягнень, інтерактивну панель наукової дискусії, були створені можливості для онлайн спілкування з колегами різних країн. Крім того була створена платформа для представлення виробниками своїх новітніх інструментальних розробок та фармакологічних засобів, що використовуються для лікування мігрені.

28-ий Європейський конгрес з психіатрії 

4-7 липня 2020 р.,  м. Мадрид, Іспанія, відбувся віртуальний конгрес EPA 2020: 28-й Європейський конгрес з психіатрії, організований Європейською психіатричною асоціацією (European Psychiatric Association (EPA)), за рахунок коштів індивідуального гранту. В роботі конгресу була представлена робота доцента кафедри Мудренко Ірини Григорівни в форматі E-Poster «Clinical-psychopathologic mechanisms of formation of suicidal behavior in dementia» в межах секції «Суїцидальна поведінка та її превенція». Докладну інформацію можна знайти на сайті конгресу https://epa-congress.org 

«Fit for Partnership with Germany»

    Асистент кафедри Сотніков Дмитро з 4 по 29 листопада 2019  року пройшов стажування за програмою для менеджерів у галузі охорони здоров’я  «FitforPartnershipwithGermany» у рамках двостороннього співробітництва між урядом Українита урядом Федеративної Республіки Німеччина, що направлене на поглиблення у менеджерів компетенцій зовнішньоекономічної діяльності. Програма стажування включала цикл лекцій про основи економіки, юриспруденції та структуру охорони здоров’я Німеччини. Протягом стажування відбулися візити у провідні клініки та Німеччини (Schwarzwald-BaarKlinikumAsklepiosKlinikUniklinikRWTHAachen), підприємства з виробництва медичного обладнання (Karlstorz, B-Broun), а також взяли участь у найкрупнішій виставці медичного обладнання «Medica».

Erasmus+ (Umeå, Sweden)

Асистент кафедри Кмита Олексій взяв участь у програмі ЄС Erasmus+. Стажування відбувалося 01-12 квітня 2019 р. і включало ознайомлення із організацією викладання студентам профільної дисципліни в Umeå University, із залученням до навчального та клінічного процесів на базі Clinical Neuroscience в University Hospital of Umeå.

Стажування CHULimoges 2019

        Асистент кафедри Кмита Олексій із 16 вересня по 1 жовтня "традиційно" пройшов клінічне стажування в Університетському Госпітальному Центрі міста Лімож, Франція (CHU Limoges), де мав можливість попрацювати у Центрі розсіяного склерозу та в операційній нейрохірургічного відділення і ознайомитися з сучасними методами діагностики та лікування РС та патології хребта в межах програми академічної мобільності Erasmus+

19th Congress of the Іnternational Headache Society 

Асистент кафедри нейрохірургії та неврології Сотніков Дмитро прийняв участь у 19-му Конгресі Міжнародного товариства з проблем головного болю (Іnternational Headache Society), який відбувався з 5 по 8 вересня 2019 року в місті Дублін (Ірландія), за кошти індивідуального тревел-гранту. Форум проходив під девізом «Dawn of new headache treatments» («Розквіт нових методів лікування головного болю»). Були висвітлені найсучасніші досягнення у фундаментальній та клінічній неврології, представлена доказова база нової молекулярної ери у лікуванні головного болю, а саме використання моноклональних антитіл до CGRP (білок, що відповідає за проведення больового відчуття) та його рецепторів. Окрема увага була приділення новим немедикаментозним методам лікування мігрені (нейромодуляція, ботулінотерапія тощо).

Dr. XavierDROUET

24-26 червня 2019 року Сумську область відвідав Dr. XavierDROUET (France)  випускник ÉcoleNormaleSupérieure, лауреат медичного факультету Парижа та Національної консерваторії по мистецтву й ремеслам в біотехнології, доктор медицини, фахівець з наукових досліджень і планування, гуманітарних послуг та туризму, керівник консалтингової компанії, розробник інноваційних проектів по створенню бізнесу з точки зору метадології та фінансування. 

         Dr. DROUET, за запрошенням Кмити Олексія Петровича, відвідав медичний інститут СумДУ і Центр діагностики та лікування розсіяного склерозу. Провів ряд зустрічей із керівництвом і представниками медичного інституту, під час яких обговорювались перспективи налагодження контактів із продовженням співпраці із відповідними інституціями Франції.