Історія кафедри

У 1995 році на базах неврологічного відділення КУ «Сумська міська клінічна лікарня», нейрохірургічного відділення КЗ «Сумська обласна клінічна лікарня», Сумського обласного психоневрологічного диспансеру та Сумського обласного шкірно-венерологічного диспансеру була відкрита секція нервових хвороб, нейрохірургії, психіатрії з наркологією, медичної психології в складі кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб (зав. кафедрою – доктор медичних наук, професор Рачинський Іван Данилович, а згодом – у складі кафедри дерматовенерології (зав. кафедрою – доктор медичних наук, професор Бочаров Василь Андрійович).

Завідуючою секції було призначено кандидата медичних наук, доцента Фаїну Григорівну Коленко. Курсом нейрохірургії завідував кандидат медичних наук, доцент Олександр Олександрович Потапов. Завідувач курсом психіатрії з 1995 року – кандидат медичних наук, доцент Аркадій Володимирович Кустов.

У березні 2005 року було сформовано кафедру нейрохірургії та неврології з курсами психіатрії, наркології, медичної психології, шкірних та венеричних хвороб, професійних хвороб, алергології та клінічної імунології. Завідувачем кафедрою призначено доктора медичних наук, професора Олександра Олександровича Потапова.

Вперше в Україні на курсі дерматовенерології в 1998 році було започатковано проведення Всеукраїнських олімпіад зі шкірних та венеричних хвороб.

Доцент Коленко Фаїна Григорівна

За всі роки існування кафедри співробітники проводили потужну навчально-педагогічну, виховну та лікувально-консультативну роботу, продовжують працювати з підвищення якості підготовки лікарів-інтернів, ординаторів, магістрів, практичних лікарів Сумської області. Активно проводиться науково-дослідна діяльність, основними напрямками якої є дослідження провідних патогенетичних і клінічних особливостей черепно-мозкової травми, цереброваскулярних хвороб, вивчення запально-репаративних процесів при хронічних дерматитах, псоріазі, а також дії професійних факторів технологічного процесу на здоров’я людини.

За час існування кафедри було опубліковано 10 навчальних посібників із грифами МОЗ та МОН, 12 монографій, 55 методичних рекомендацій, понад 350 статей у провідних наукових виданнях України та світу.

Доцент Коленко Ф.Г. нагороджена Почесною грамотою МОЗ України (2006 рік) за вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм. Професор Потапов О.О. та доцент Коленко Ф.Г. нагороджені Почесними грамотами Управління охорони здоров’я (2008 рік) за значний особистий внесок в справі підготовки молодих лікарів, високий професіоналізм.