Warning: file_get_contents(http://sumdu.edu.ua/index.php?option=com_sitemenu&task=menu&lang=uk): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/wwwroot/neuro.med.sumdu.edu.ua/modules/mod_sitemenu/helper.php on line 21

The Reconsolidation of Traumatic Memories Protocol

      У вересні 2022 року аспірант кафедри Оксана Черевко пройшла навчання з застосування протоколу реконсолідації травматичних спогадів (RTM) в The Research and Recognition Project's School, New York state American Legion Grant RTM.

 

За даними досліджень цей метод має ефективність більше ніж у 90% пацієнтів із посттравматичним стресом*. Під час навчання, за підтримки висококваліфікованих тренерів, вдалось попрактикувати важливі навички в клінічній роботі з посттравматичним стресовим розладом: встановлення рапорту, калібрування емоцій, застосування брейкстейтів, зміни субмодальностей під час реконсолідації травматичних спогадів заRTM-протоколом.

 

Бажаємо успіху Черевко Оксані в проходженні сертифікації в цьому дієвому та такому необхідному в умовах війни методі лікування посттравматичного стресового розладу!

*An Open-Label, Randomized Controlled Trial of the Reconsolidation of Traumatic Memories Protocol, 2021.

 

Rethinking Mental Health Care, 8-10 September 2022

Вікторія Сухарєва отримала запрошення на грандіозний захід Rethinking Mental Health Care  8-10 September 2022 у Вільнюсі. 

На конференції, яка йшла декілька днів, було багато важливих тем, а саме:

користувачі послуг і спеціалісти з питань психічного здоров’я можуть скористатися доступними та прийнятними послугами з питань психічного здоров’я. Але як переконатися, що послуги дійсно доступні та підходять якомога більшій кількості користувачів, і як надати медичному персоналу можливості надавати послуги та лікування зі стійким і позитивним впливом?

Конференція стала форумом для обміну ідеями щодо покращення доступності та прийнятності психіатричної допомоги: про що ми говоримо? Як ми про це говоримо? З ким? Які точки зору, досвід і очікування користувачів послуг і фахівців у сфері психічного здоров’я і як ми інтегруємо їх у розвиток послуг?

Серед понад сорока міжнародних доповідачів — всесвітньо відомі експерти з охорони психічного здоров’я: люди з досвідом роботи, фахівці з психічного здоров’я та інші експерти з понад десятка країн Європи, Африки, Північної Америки та Океанії. 

https://www.rethinkingmnh.org/about/

Воркшоп «Психічне здоров'я та психосоціальна допомога для постраждалих від війни» 

Керівники воркшопу:

– Джана Джавахішвілі, доктор філософії, професор державного університету Ілії, Тбілісі, Грузія; колишній президент Європейського товариства досліджень травматичного стресу;

– Зураб Беберашвілі, психіатр, психотерапевт, клінічний керівник; медичний директор Грузинського центру реабілітації жертв тортур; Член правління Грузинського товариства психотравм.

Науково-практична конференція «Війна і люди: як зберегти психічне здоров’я»

Доцент кафедри, д.м.н. Мудренко Ірина Григорівна прийняла участь в науково-практичній конференції «Війна і люди: як зберегти психічне здоров’я», яка проходила 25–26 травня 2022 р. в онлайн форматі. Під час конференції розглядались наступні питання:

 • Принципи організації психологічної та психіатричної допомоги під час війни
 • Психічне здоров’я переміщених осіб
 • Психічне здоров’я військовослужбовців
 • Військова психічна травма
 • Потреби психіатрії в умовах війни
 • Стрес, тривога, посттравматичний стресовий розлад
 • Інформаційно-психологічна війна
 • Тортури та сексуальне насилля: система допомоги
 • Експертиза
 • Втрата — психологічні аспекти та робота з ними
 • Перша психологічна допомога військовослужбовцям
 • Проблеми та переваги дистанційного консультування

Учасники конференції під час майстер-класів опанували методологію роботи з психологічною травмою під  час війни, інтрузивними спогадами та флешбеками, набули знань з діагностики та терапії посттравматичного стресового розладу. За результатами тестування учасники конференції отримали сертифікати з балами за системою безперервного професійного розвитку лікарів.

 

The 16th World Congress on Controversies in Neurology

            Доценти кафедри Дмитро Сотніков  та Оксана Коленко 2427березня 2022 року прийняли участь у міжнародному віртуальному конгресі The 16thWorld Congresson Controversies in Neurology. Захід відбувався у вигляді двобічних дискусій щодо актуальних сучасних проблемних питань практичної неврології. Учасники конгресу мали змогу задавати питання та висловлювати власну думку. В останній день конгресу було запропоноване тестування, за результатами якого надавалися кредити безперервного навчання лікарів.

 

 

З Ювілеєм!

Колектив кафедри, від щирого серця,

вітає Вельмишановного завідувача, Олесандра Олександровича, з Ювілеєм!

Бажає бути бадьорим оптимістом із міцним здоров’ям і відмінним настроєм!  

Бажає щастя на довгі роки, благополуччя, удачі та сімейного блага!

Привітання з Днем народження українською: ТОП 75 найкращих побажань - Радіо Максимум

VII З’їзді української асоціації нейрохірургів

Завідувач кафедри Потапов Олександр Олександрович взяв участь у VII З’їзді української асоціації нейрохірургівщо відбувся в Одесі 16-18 вересня 2021 року

 

Регіональний конгрес Всесвітньої психіатричної асоціації «ПСИХОПАТОЛОГІЯ В ПЕРЕХІДНІ ПЕРІОДИ»

Доцентка кафедри нейрохірургії та неврології, доктор медичних наук Ірина Мудренко взяла участь з доповіддю в регіональному конгресі Всесвітньої психіатричної асоціації (WPA) WPA Regional Congress “PSYCHOPATHOLOGY IN PERIODS OF TRANSITIONS”, який відбувся 7-9 липня 2021 р. у м. Київ.

Також в межах конгресу представлені роботи співробітників кафедри в форматі E-poster та абстракту. За активну участь в роботі конгресу колектив кафедри відзначено подякою Асоціації неврологів, психіатрів та наркологів України.

 

 

 
 

 

 

 

ВІТАННЯ З ПРИСВОЄННЯМ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ ДОКТОРА МЕДИЧНИХ НАУК!!!

Доцентка кафедри Ірина Мудренко успішно захистила докторську дисертацію «Суїцидальна поведінка у хворих із деменціями» 29.10.2021 року та здобула науковий ступінь доктора медичних наук!

 

Колектив кафедри щиро вітає Шановну Ірину Григорівну та бажає успіхів у подальшій професійній діяльності!

 

VII З'їзді нейрохірургів України

Завідувач кафедри нейрохірургії та неврології, доктор медичних наук, професор Потапов О. О. взяв участь у VII З'їзді нейрохірургів України з міжнародною участю, який відбувся 11-18 травня 2021 року у Туреччині (Сіде) під патронатом Національної Академії медичних наук України, ДУ "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України"

 

З'їзд нейрохірургів України був проведений на новому рівні організації таких заходів, як форуми та конференції, та відбувся за кордоном у зв'язку із епідемічною ситуацією в країні

Матеріали З'їзду опубліковані у збірці тез доповідей, серед яких є і робота співробітників кафедри нейрохірургії та неврології СумДУ