Dr. Xavier DROUET

 

24-26 червня Сумську область відвідав Dr. Xavier DROUET (France)випускник École Normale Supérieure, лауреат медичного факультету Парижа та Національної консерваторії по мистецтву й ремеслам в біотехнології, доктор медицини, фахівець з наукових досліджень і планування, гуманітарних послуг та туризму, керівник консалтингової компанії, розробник інноваційних проектів по створенню бізнесу з точки зору метадології та фінансування.

         Dr. DROUET відвідав медичний інститут СумДУ і Центр діагностики та лікування розсіяного склерозу. Провів ряд зустрічей із керівництвом і представниками медичного інституту, під час яких обговорювались перспективи налагодження контактів із продовженням співпраці із відповідними інституціями Франції.

 

«Державні нагороди України. Кавалери та лауреати»

Довідково-енциклопедичне та біографічне видання «Державні нагороди України. Кавалери та лауреати» побачило світ у травні 2019 року і продовжило серію видань із нагородної справи, започатковану в 2005 році. У виданні досліджено біографії понад 440 кавалерів та лауреатів державних нагород України.

 

Приємно і знаково, що до переліку було включено Заслуженого лікаря України, завідувача кафедри, д. мед. н., професора Потапова Олександра Олександровича.

 

На сторінках видання представлено систему державних нагород України: звання Герой України, ордени, медалі, відзнака «Іменна вогнепальна зброя», почесні звання України, Державні премії України, президентські відзнаки.

Енциклопедія може бути корисною історикам, колекціонерам, політичним і громадським діячам та всім зацікавленим у дослідженнях нагородної справи України.

60th Annual Meeting of the Japanese Society of Neurology

Асистент кафедри нейрохірургії та неврології  Сотніков Дмитро взяв участь у 60-тому Щорічному зібранні Японського товариства неврологів (60th Annual Meeting of the Japanese Society of Neurology), що відбувався з 22 по 25 травня 2019 року у місті Осака, Японія.

 

Ювілейний у цьому році захід прийняв близько 7900 учасників із різних країн світу та Японії. Велику увагу організатори приділили висвітленню найбільш дискутабельних та контраверсійних питань у сучасній неврології, а саме впливу мікрофлори організму на виникнення інсультів, нейродегенеративним захворюванням, нейроімунології тощо. Незвичною була можливість огляду реальних пацієнтів із рідкісними неврологічними захворюваннями, що знаходились у виставковій залі разом із їхніми лікуючими лікарями.


24–26 квітня 2019 р. II етап Всеукраїнської олімпіади зі спеціфльностей «Психіатрія та наркологія» та «Медична психологія»

24–26 квітня на базі Харківського національного медичного університету відбувся II етап Всеукраїнської олімпіади зі спеціальностей «Психіатрія та наркологія» (для студентів медичних університетів) та «Медична психологія» (для медичних та класичних університетів).

В Олімпіаді взяли участь 66 студентів із 18 закладів вищої медичної освіти України. В тому числі четверо студентів Медичного інституту Сумського державного університету: з дисципліни «Медична психологія»Денисенко Анастасія (ЛС-501) і Свікольнік Альона (ЛС-501), з дисципліни «Психіатрія та наркологія»Шершнєва Єлизавета (СМ-502) та Чекмарьова Ганна (ЛС-302).


Олімпіада складалася з 2 частин.Теоретична частина: виконання тестових завдань та вирішення кросворду за основними розділами медичної психології або психіатрії та наркології. Практична частина: вирішення клінічних ситуаційних задач; оцінка результатів обстеження пацієнта, описання психічного статусу або психологічного портрету, визначення тактики ведення хворого та основних рекомендацій.

Усі учасники заходу продемонстрували високий рівень теоретичних знань і володіння практичними навичками. Свікольнік Альона виборола друге місце на олімпіаді з фаху «Медична психологія». Окрім того на Олімпіаді були відмічені переможці в окремих номінаціях. Усі переможці отримали пам’ятні подарунки.

 

Під час проведення Олімпіади також відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Актуальні питання нейронаук», яка внесена до «Переліку наукових конференцій здобувачів вищої освіти і молодих учених Міністерства освіти і науки України на 2019 рік». 

Прийняли участь 65 студентів з 6 закладів вищої медичної освіти та класичних університетів України. Усі учасники заходу продемонстрували високий рівень своїх наукових праць та ораторської майстерності. Чекмарьова Ганна стала переможцем конференції та посіла третє місце.

 

Відповідальні за підготовку студентів до олімпіади – Мудренко Ірина Григорівна та Кустов Аркадій Володимирович.

 

Колектив кафедри нейрохірургії та неврології з курсами психіатрії, наркології, медичної психології, професійних хвороб, секцією ортопедії та травматології висловлює щиру подяку студентам та викладачам за високі досягнення та бажає успіхів у навчанні та роботі, натхнення, нових злетів і перемог!

 

Erasmus+ (Umeå, Sweden)

Асистент кафедри Кмита Олексій взяв участь у програмі ЄС Erasmus+. Стажування відбувалося 01-12 квітня 2019 р. і включало ознайомлення із організацією викладання студентам профільної дисципліни в Umeå University, із залученням до навчального та клінічного процесів на базі Clinical Neuroscience в University Hospital of Umeå.

 

 

 

 

 

Восьмий симпозіум із інсультології, когнітивних розладів і нейропатій, 10-11 квітня 2019 року в м. Бейрут, Ліван

Доцент кафедри нейрохірургії та неврології Личко В.С. прийняв участь у роботі восьмого симпозіуму з інсультології, когнітивних розладів і нейропатій, що відбувався 10-11 квітня 2019 року в м. Бейрут, Ліван.


Були обговорені актуальні неврологічні проблеми, сучасні стратегії діагностики, лікування, реабілітації хворих із ішемічним інсультом та ураженнями периферичної нервової системи. Особливу увагу приділено вкрай актуальній проблемі, що розвивається після інсульту – когнітивним розладам. Цікавими були розбори клінічних випадків, нові підходи та стратегії тромболітичної терапії.

"The Ways to Improve the Functional Results of Treatment in Neurosurgery" March 13-15, 2019

Завідувач кафедри нейрохірургії та неврології, проф., д.м.н. Потапов Олександр Олександрович 13–15 березня взяв участь у науково-практичній конференції української асоціації нейрохірургів «The Ways to Improve the Functional Results of Treatment in Neurosurgery» Polyanytsa village, Bukovel.


із Смоланкою Володимиром Івановичем – головою Української асоціації нейрохірургів, членом тренувального комітету Європейської асоціації нейрохірургічних товариств, ректором ДВНЗ «Ужгородський національний університет», завідувачем кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрі медичного факультету ДВНЗ «УжНУ»

"Сучасні аспекти клінічної неврології" 2019 р.

Асистент кафедри нейрохірургії та неврології, к.м.н. Сотніков Дмитро 28 лютого – 2 березня прийняв участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Сучасні аспекти клінічної неврології» на базі Івано-Франківського національного медичного університету.

 

В рамках конференції традиційно було надано аналіз сучасним світовим рекомендаціям щодо лікування і профілактики когнітивних захворювань, нейроінфекцій, епілепсії, цереброваскулярної патології тощо. Учасники мали змогу висловити власну думку щодо терапевтичних підходів складних клінічних випадків, які були представлені на розгляд кафедрою нейрохірургії та неврології ІФНМУ. Окремо приділено увагу питанням оптимізації терапії та реабілітації хворих на мозковий інсульт, спираючись на доказову медицину згідно останніх клінічних настанов МОЗ України.

Вітаємо к. мед. н. Юрченко А. В. і Мудренко І. Г.!

Колектив кафедри вітає к. мед. н. Юрченко Аллу Владиславівну і Мудренко Ірину Григорівну з присвоєнням вченого звання доцента!

Бажаємо Вам наснаги та подальших досягнень і звершень!

 

Жителі Зноб-Новгородської ОТГ дякують лікарям медінституту СумДУ за огляд жителів громади

17 грудня у Зноб-Новгородській ОТГ відбулася дуже важлива подія: до смт приїхали лікарі Медичного інституту Сумського державного університету. Медики безкоштовно оглянули жителів територіальної громади, надали необхідні рекомендації.

Депутат Зноб-Новгородської селищної ради Олександр Лазуткін говорить, що медики оглядали пацієнтів до останнього бажаючого і закінчили прийом пізно ввечері. «Враховуючи, що повертатися додому треба було вже вночі поганими дорогами, а час у дорозі до Сум складає 6 годин, то, з точки зору людей  громади, це є подвигом, - наголошує місцевий депутат. - Зрозуміло, що робота лікаря – це кожен день подвиг, але для жителів громади  саме ці лікарі стали справжніми  героями. Адже таких висококваліфікованих спеціалістів у цих краях давно не було».

Мешканці громади висловлюють щиру подяку, бажають здоров’я та довголіття керівництву Медичного інституту Сумського державного університету та, звичайно, персонально лікарям, які приїхали до ОТГ: заступнику директора з лікувальної роботи, кандидату медичних наук, асистенту кафедри нейрохірургії та неврології, лікарю-невропатологу Дмитру Сотнікову, кандидату медичних наук, доценту кафедри педіатрії,  лікарю-педіатру Петру Січненку, кандидату медичних наук, доценту кафедри нейрохірургії та неврології, лікарю-психіатру Ірині Мудренко, кандидату медичних наук, асистенту кафедри загальної хірургії, радіаційної медицини та фтизіатрії, лікарю-отоларингологу Ярославі Хижній, кандидату медичних наук, асистенту кафедри хірургії та онкології, лікарю-хірургу Ігорю Даниленку, кандидату медичних наук, асистенту кафедри внутрішньої медицини, лікарю-кардіологу Наталії Ополонській, кандидату медичних наук, доценту кафедри внутрішньої медицини, лікарю-кардіологу Оксані Погорєловій, викладачу курсу офтальмології кафедри хірургії,  лікарю-офтальмологу Павлу Шкатулі.

«Враховуючи те, що громада є найвіддаленішою від обласного центру і більша частина її мешканців не має елементарної можливості отримати консультацію професійних спеціалістів, приїзд кваліфікованих лікарів був вкрай важливим і необхідним», - зазначив Олександр Лазуткін.