Вітаємо к. мед. н. Юрченко А. В. і Мудренко І. Г.!

Колектив кафедри вітає к. мед. н. Юрченко Аллу Владиславівну і Мудренко Ірину Григорівну з присвоєнням вченого звання доцента!

Бажаємо Вам наснаги та подальших досягнень і звершень!

 

Жителі Зноб-Новгородської ОТГ дякують лікарям медінституту СумДУ за огляд жителів громади

17 грудня у Зноб-Новгородській ОТГ відбулася дуже важлива подія: до смт приїхали лікарі Медичного інституту Сумського державного університету. Медики безкоштовно оглянули жителів територіальної громади, надали необхідні рекомендації.

Депутат Зноб-Новгородської селищної ради Олександр Лазуткін говорить, що медики оглядали пацієнтів до останнього бажаючого і закінчили прийом пізно ввечері. «Враховуючи, що повертатися додому треба було вже вночі поганими дорогами, а час у дорозі до Сум складає 6 годин, то, з точки зору людей  громади, це є подвигом, - наголошує місцевий депутат. - Зрозуміло, що робота лікаря – це кожен день подвиг, але для жителів громади  саме ці лікарі стали справжніми  героями. Адже таких висококваліфікованих спеціалістів у цих краях давно не було».

Мешканці громади висловлюють щиру подяку, бажають здоров’я та довголіття керівництву Медичного інституту Сумського державного університету та, звичайно, персонально лікарям, які приїхали до ОТГ: заступнику директора з лікувальної роботи, кандидату медичних наук, асистенту кафедри нейрохірургії та неврології, лікарю-невропатологу Дмитру Сотнікову, кандидату медичних наук, доценту кафедри педіатрії,  лікарю-педіатру Петру Січненку, кандидату медичних наук, доценту кафедри нейрохірургії та неврології, лікарю-психіатру Ірині Мудренко, кандидату медичних наук, асистенту кафедри загальної хірургії, радіаційної медицини та фтизіатрії, лікарю-отоларингологу Ярославі Хижній, кандидату медичних наук, асистенту кафедри хірургії та онкології, лікарю-хірургу Ігорю Даниленку, кандидату медичних наук, асистенту кафедри внутрішньої медицини, лікарю-кардіологу Наталії Ополонській, кандидату медичних наук, доценту кафедри внутрішньої медицини, лікарю-кардіологу Оксані Погорєловій, викладачу курсу офтальмології кафедри хірургії,  лікарю-офтальмологу Павлу Шкатулі.

«Враховуючи те, що громада є найвіддаленішою від обласного центру і більша частина її мешканців не має елементарної можливості отримати консультацію професійних спеціалістів, приїзд кваліфікованих лікарів був вкрай важливим і необхідним», - зазначив Олександр Лазуткін.

«Разом задля покращення неврологічного та психічного здоров’я»

 

Викладач кафедри, кандидат медичних наук, психіатр Мудренко Ірина Григорівна взяла участь в роботі науково-практичної конференції «Разом задля покращення неврологічного та психічного здоров’я», що відбулась на базі Запорізького державного медичного університету 3-4 жовтня. Викладач представила учасникам конференції роботу виконану на базі кафедри нейрохірургії та неврології Сумського державного університету присвячену гендерним особливостям суїцидогенезу у хворих із деменціями.

 

Конференція відбулась під керівництвом та за сприяння голови ГО «Асоціація неврологів, психіатрів та наркологів України» професора, академіка АМН України Волошина Петра Власовича.Розпочався симпозіум із пленарного засідання, після чого відбулися секційні засідання неврологів, психіатрів, наркологів на актуальні теми такі як – «Сучасні аспекти лікування неврологічних захворювань», «Нейродегенеративні захворювання та нейроінфекції», «Сучасні моделі стратегії надання психіатричної допомоги», «Сучасні проблеми надання допомоги пацієнтам зі станами залежності», «Медико – психологічні  наслідки збройних конфліктів» та багато інших.

 

Стажування CHU Limoges

Асистент кафедри Кмита Олексій Петрович із 17 вересня по 1 жовтня пройшов стажування в Університетському Госпітальному Центрі в місті Лімож, Франція (CHU Limoges)

 

 

 

17th Biennial Migraine Trust International Symposium

Асистент кафедри нейрохірургії та неврології, к.мед.н. Сотніков Дмитро Дмитрович 6–9 вересня 2018 року прийняв участь у міжнародному симпозіумі «17th Biennial Migraine Trust International Symposium» у м. Лондон (Великобританія). Форум відбувається один раз на два роки, присвячений проблемам головного болю та приймає провідних фахівців у цій галузі з багатьох країн світу. Свої наукові здобутки Сотніков Д. Д. представив у доповіді на тему: «Порівняльна ефективність профілактичного лікування хронічної мігрені». 

У програмі симпозіуму розглядалися новітні просування у дослідженні патогенезу мігрені, насамперед, впливу жіночих статевих гормонів на розвиток атаки, висвітлені найсучасніші медикаментозні та немедикаментозні підходи до лікування мігрені тощо.

Організація та сучасні принципи надання спеціалізованої нейрохірургічної допомоги хворим на мозковий інсульт

 5-7 вересня 2018 року в м. Вінниця завідувач кафедри, д.мед.н., професор Потапов Олександр Олександрович взяв участь у науково-практичній конференції нейрохірургів із міжнародною участю "Організація та сучасні принципи надання спеціалізованої нейрохірургічної допомоги хворим на мозковий інсульт"

 

Організація та сучасні принципи надання спеціалізованої нейрохірургічної допомоги хворим на мозковий інсульт 

Зальцбург 2018

Асистент кафедри, Кмита Олексій Петрович, взяв активну участь у семінарі «Neurosurgery (Spine)», що відбувся у м. Зальцбург (Австрія) із 26 травня по 2 червня.

 

Узбекистан 2018

Завідувач кафедри нейрохірургії та неврології професор Потапов Олександр Олександрович у складі делегації Сумської області на чолі із головою Сумської державної адміністрації відвідав Узбекистан у період з 14 по 19 травня 2018 року. Під час відрядження взяв участь у роботі Міжнародної виставки та конференції у м.Ташкент, виступив з лекцією для лікарів та студентів в Інституті нейрохірургії у м.Ташкент, взяв участь у засіданні хокимияту у м.Карші, де виступив з інформацією про стан вищої освіти у Сумський області та можливості надання освітніх послуг для іноземних студентів у Сумському державному університеті, відвідав обласну та районну лікарні у Кашкадарьїнській області, де ознайомився із структурою нейрохірургічної служби та оглянув хворих з нейрохірургічною патологією.

 

ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей «Психіатрія та наркологія» та «Медична психологія» 2018 рік

25–27 квітня на базі Харківського національного медичного університету відбувся ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей «Психіатрія та наркологія» та «Медична психологія».  

Медичний інститут СумДУ представляли Сухарєва Вікторія (ЛС-203) та Чекмарьова Анна (ЛС-302)

 

 

За результатами олімпіади Сухарєва Вікторія зайняла 1 місце у змаганнях із фаху «Медична психологія» (керівник Мудренко І.Г.).

Колектив кафедри вітає переможницю і керівника із досягнутим успіхом і бажають подальших перемог і досягнень!

 

Чекмарьова Анна отримала диплом за високий рівень теоретичних знань із "Психіатрії та наркології" (керівник Мудренко І.Г.).

 

Науково-медичне стажування в Польщі, м. Жешув

З 19 по 23 березня доцент кафедри Юрченко Алла Владиславівна та асистент Мудренко Ірина Григорівна пройшли науково-медичне стажування в Польщі, м. Жешув. Під час візитів ознайомилися з методикою викладання та навчальними програмами в медичному факультеті університету м. Жешува, програмою фізичної та медико-психологічної реабілітації в Регіональному навчальному центрі  Реабілітації для дітей та молоді, відвідали приватний медичний центр Асклепіос та медичний центр Святої родини в Рудній Малій. Співробітники кафедри активно запроваджують набутий досвід на прикладі медицини європейського зразка у викладацьку та медичну практичну діяльність.