Warning: file_get_contents(http://sumdu.edu.ua/index.php?option=com_sitemenu&task=menu&lang=uk): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/wwwroot/neuro.med.sumdu.edu.ua/modules/mod_sitemenu/helper.php on line 21

IV ОДЕСЬКИЙ КАРДІОВАСКУЛЯРНИЙ КУРС

4-15 березня 2024 року завідувач кафедри д. мед. н., професор Потапов Олександр Олександрович відвідав "IV ОДЕСЬКИЙ КАРДІОВАСКУЛЯРНИЙ КУРС"

 

Навчання «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mg GAP» 15-19.01.2024

Професор, д.м.н. Ірина Мудренко пройшла спеціалізоване навчання, супервізії та сертифікацію з ведення поширених ПНПР-розладів на первинному рівні медичної допомоги. Програма реалізується за підтримки Міжнародного медичного корпусу та Координаційного центру КМУ з питань психічного здоров’я.

 Психічні, неврологічні розлади та розлади, пов’язані зі вживанням психоактивних речовин (ПНПР-розлади), надзвичайно поширені та формують великий тягар захворювань та непрацездатності в усьому світі. Усе ще існує велика прогалина між нагально потрібними та наявними потенціалом і ресурсами систем охорони здоров’я для зниження цього тягаря. Майже кожна десята людина має психічний розлад, але лише 1 % працівників систем охорони здоров’я у всьому світі надає послуги з охорони психічного здоров’я. Метою тренінгів у регіонах є поширення знань з ведення пацієнтів з залежностями, психозами, епілепсією, деменціями, розладами психіки у дитячому віці сімейними лікарями на рівні громад. Основою допомоги є не фармакологічні, а психологічні та психосоціальні інтервенції, надання підтримки. Під час тренінгу акцентована увага на залученні мікросоціального (сімя, друзі, колеги, сімейний лікар) та макросоціального оточення (соцслужби, поліцейські, працівник пошти, тощо) пацієнта до вирішення його проблем (надання соціального житла, працевлаштування, тощо). Ведення неускладнених психічних та неврологічних розладів планується передати в практику лікарів загальної практики - сімейної медицини та імплементувати даний навчальний курс в програми медичних ВНЗ.

Salzburg Weill Cornell Seminar in Psychiatry at Schloss Arenberg

У червні 2023 року Оксана Черевко відвідала Salzburg Weill Cornell Seminar in Psychiatry at Schloss Arenberg у м. Зальцбург, Австрія. Гасло семінарів «Медична освіта без кордонів!». Ряд лекційних та практичних занять сучасних знань в області психіатрії, психофармакології, а також особливості роботи з чутливими групами пацієнтів, такими як вагітні жінки, пацієнти з залежностями та тяжкохворі пацієнти, які помирають. На семінарах розглядались цікаві клінічні випадки від лікарів-психіатрів з різних країн, Оксана Черевко також поділилась власним досвідом і представила складний випадок зі своєї клінічної практики.

 

Цей досвід був безцінним, оскільки була можливість обміну досвідом з колегами з 24 різних країн, а навчання проводили всесвітньо шановані викладачі психіатрії, які були відкриті до спілкування та з великим натхненням ділились досвідом! 


Всеукраїнська науково-практична конференція «Особливості діагностики та лікування пацієнтів з неврологічними захворюваннями»

11 листопада 2023 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Особливості діагностики та лікування пацієнтів з неврологічними захворюваннями».

Захід був організований кафедрою нейрохірургії та неврології навчально-наукового медичного інституту СумДУ сумісно із Вінницьким національним медичним університетом ім. М.І. Пирогова та медичним центром «Нейромед». Конференція внесена до «Переліку заходів БПР 2023 року» (№5507661) для лікарів спеціальностей неврологія, нейрохірургія, кардіологія, сімейна медицина, рентгенологія.


Під час конференції основна увага була приділена сучасним методам діагностики нервових хвороб (магнітно-резонансна томографія, спіральна комп’ютерна томографія, електронейроміографія, електроенцефалографія). Зустріч із лікарями-неврологами та нейрохірургами Вінницького національного медичного університету та МЦ «Нейромед» дозволила обмінятися практичним досвідом, обговорити складні клінічні кейси та спланувати подальшу співпрацю.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ ІЗ НЕВРОЛОГІЧНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ»

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

«ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ ІЗ НЕВРОЛОГІЧНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ»

Навчально-науковий медичний інститут запрошує практикуючих лікарів-неврологів, нейрохірургів, сімейної медицини та рентгенологів, лікарів-інтернів на науково-практичну конференцію: «особливості діагностики та лікування неврологічного пацієнта», яка відбудеться 11 листопада 2023 року в змішаному форматі: онлайн та  на базі Медичного центру «Нейромед» (м. Вінниця, вул. Київська, 16А). Під час заходу будуть презентовані доповіді провідних науковців, практикуючих нейрохірургів та неврологів Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, Сумського державного університету МЦ "Нейромед" тощо.

Початок реєстрації учасників о 9:00 11 листопада 2023 року.

Почесні грамоти з нагоди 75-річчя СумДУ

Працівники кафедри отримали Почесні грамоти з нагоди 75-річчя Сумського державного університету

 

Міжнародний Конгрес з проблем головного болю, вересень 2023 року, м. Сеул (Південна Корея)

Доцент кафедри нейрохірургії та неврології СумДУ Дмитро Сотніков пройшов стажування в Міжнародній Академії головного болю та взяв участь у Міжнародному Конгресі з проблем головного болю, які проходили у вересні 2023 року в м. Сеул (Південна Корея). Участь у зазначених форумах дала можливість проаналізувати останні світові тенденції в лікуванні головного болю, вивчити протоколи ведення пацієнтів та обговорити конкретні клінічні кейси із провідними неврологами світу. Крім того Сотніков Д. поділився власним досвідом використанням норвезької методики Neurac (Redcord) у лікуванні пацієнтів із хронічним щоденним головним болем (в т.ч. хронічної мігрені) та супутньою цервікалгією.

Стажування в клініці бойового стресу та психотравматології, Варшава, Польща (28.05-03.06.2023 р.)

          За результатами наради перших леді України та Польщі Олена Зеленська та Корнхаузер-Дуда, Агата, Міністерство охорони здоров'я України  та Координаційний центр психічного  здоров'я Кабінету Міністрів України  організувало стажування на базі Клініки військового інституту медичного в м. Варшава, Польща. 28.05-03.06.2023 р. доцентка кафедри нейрохірургії та неврології, доктор медичних наук Ірина Мудренко та аспірантка Оксана Черевко відвідали клініку бойового стресу, опановуємо новітні методики психодіагностики PTSD та  опрацювання психічної бойової  травми за допомогою доповненої віртуальної реальності,  ТФ КПТ, NMDR,  іших методів. Фахівці безпосередньо відвідали клініку бойового стресу та ознаймились з системою організації надання психіатричної та психологічної допомоги постраждалим та їх родинам внаслідок психічних травм, спричинених війною. В ході тренінгу українські лікарі охоче ділились досвідом та активно долучались до обговорень кейсів. Висловлюємо велику подяку організаторам та польським колегам за отримані знання і теплий прийом! За результатами навчання фахівці пройшли сертифікацію.

«Мененджмент неврологічного пацієнта: від діагностики до реабілітації»

 

8 квітня 2023 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Мененджмент неврологічного пацієнта: від діагностики до реабілітації».

Захід був організований кафедрою нейрохірургії та неврології навчально-наукового медичного інституту СумДУ на базі партнеру – медичного центру «Нейромед». Конференція внесена до «Переліку заходів БПР 2023 року» (№5502031) для лікарів спеціальностей неврологія, нейрохірургія, спортивна медицина, фізична та реабілітаційна медицина, фізіотерапія.

Під час конференції були презентовані доповіді науковців та практичних лікарів-нейрохірургів, неврологів, реабілітологів Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, інституту патології хребта та суглобів ім. М.І. Сітенко НАМН України (Харків), Сумського державного університету, МЦ «Аксіс» (Вінниця), Центральної міської клінічної лікарні м. Суми. Були підняті питання сучасних можливостей діагностики неврологічних захворювань та представлений досвід нейрохірургічного та консервативного лікування, а також зроблений акцент на доказових методах реабілітації.

Одним з індикаторів актуальності доповідей було жваве обговорення учасників конференції та зацікавленість у співпраці лікарів із різних регіонів.