«Разом задля покращення неврологічного та психічного здоров’я»

Викладач кафедри, кандидат медичних наук, психіатр Мудренко Ірина Григорівна взяла участь в роботі науково-практичної конференції «Разом задля покращення неврологічного та психічного здоров’я», що відбулась на базі Запорізького державного медичного університету 3-4 жовтня. Викладач представила учасникам конференції роботу виконану на базі кафедри нейрохірургії та неврології Сумського державного університету присвячену гендерним особливостям суїцидогенезу у хворих із деменціями.

Конференція відбулась під керівництвом та за сприяння голови ГО «Асоціація неврологів, психіатрів та наркологів України» професора, академіка АМН України Волошина Петра Власовича.Розпочався симпозіум із пленарного засідання, після чого відбулися секційні засідання неврологів, психіатрів, наркологів на актуальні теми такі як – «Сучасні аспекти лікування неврологічних захворювань», «Нейродегенеративні захворювання та нейроінфекції», «Сучасні моделі стратегії надання психіатричної допомоги», «Сучасні проблеми надання допомоги пацієнтам зі станами залежності», «Медико – психологічні  наслідки збройних конфліктів» та багато інших.

Стажування CHU Limoges

Асистент кафедри Кмита Олексій Петрович із 17 вересня по 1 жовтня пройшов стажування в Університетському Госпітальному Центрі в місті Лімож, Франція (CHU Limoges)

17th Biennial Migraine Trust International Symposium

Асистент кафедри нейрохірургії та неврології, к.мед.н. Сотніков Дмитро Дмитрович 6–9 вересня 2018 року прийняв участь у міжнародному симпозіумі «17th Biennial Migraine Trust International Symposium» у м. Лондон (Великобританія). Форум відбувається один раз на два роки, присвячений проблемам головного болю та приймає провідних фахівців у цій галузі з багатьох країн світу. Свої наукові здобутки Сотніков Д. Д. представив у доповіді на тему: «Порівняльна ефективність профілактичного лікування хронічної мігрені».

У програмі симпозіуму розглядалися новітні просування у дослідженні патогенезу мігрені, насамперед, впливу жіночих статевих гормонів на розвиток атаки, висвітлені найсучасніші медикаментозні та немедикаментозні підходи до лікування мігрені тощо.

5-7 вересня 2018 року в м. Вінниця завідувач кафедри, д.мед.н., професор Потапов Олександр Олександрович взяв участь у науково-практичній конференції нейрохірургів із міжнародною участю "Організація та сучасні принципи надання спеціалізованої нейрохірургічної допомоги хворим на мозковий інсульт"

Зальцбург 2018

Асистент кафедри, Кмита Олексій Петрович, взяв активну участь у семінарі «Neurosurgery (Spine)», що відбувся у м. Зальцбург (Австрія) із 26 травня по 2 червня.

Узбекистан 2018

Завідувач кафедри нейрохірургії та неврології професор Потапов Олександр Олександрович у складі делегації Сумської області на чолі із головою Сумської державної адміністрації відвідав Узбекистан у період з 14 по 19 травня 2018 року. Під час відрядження взяв участь у роботі Міжнародної виставки та конференції у м.Ташкент, виступив з лекцією для лікарів та студентів в Інституті нейрохірургії у м.Ташкент, взяв участь у засіданні хокимияту у м.Карші, де виступив з інформацією про стан вищої освіти у Сумський області та можливості надання освітніх послуг для іноземних студентів у Сумському державному університеті, відвідав обласну та районну лікарні у Кашкадарьїнській області, де ознайомився із структурою нейрохірургічної служби та оглянув хворих з нейрохірургічною патологією.

ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей «Психіатрія та наркологія» та «Медична психологія» 2018 рік

25–27 квітня на базі Харківського національного медичного університету відбувся ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей «Психіатрія та наркологія» та «Медична психологія».

Медичний інститут СумДУ представляли Сухарєва Вікторія (ЛС-203) та Чекмарьова Анна (ЛС-302)

За результатами олімпіади Сухарєва Вікторія зайняла 1 місце у змаганнях із фаху «Медична психологія» (керівник Мудренко І.Г.).

Колектив кафедри вітає переможницю і керівника із досягнутим успіхом і бажають подальших перемог і досягнень!

Чекмарьова Анна отримала диплом за високий рівень теоретичних знань із "Психіатрії та наркології" (керівник Мудренко І.Г.).

Науково-медичне стажування в Польщі, м. Жешув

З 19 по 23 березня доцент кафедри Юрченко Алла Владиславівна та асистент Мудренко Ірина Григорівна пройшли науково-медичне стажування в Польщі, м. Жешув. Під час візитів ознайомилися з методикою викладання та навчальними програмами в медичному факультеті університету м. Жешува, програмою фізичної та медико-психологічної реабілітації в Регіональному навчальному центрі  Реабілітації для дітей та молоді, відвідали приватний медичний центр Асклепіос та медичний центр Святої родини в Рудній Малій. Співробітники кафедри активно запроваджують набутий досвід на прикладі медицини європейського зразка у викладацьку та медичну практичну діяльність.

Вітаємо викладача кафедри Личка Володимира Станіславовича!

Вітаємо викладача кафедри Личка Володимира Станіславовича з присвоєнням вченого звання доцента! Бажаємо професійних звершень, нових здобутків на науковій ниві, міцного здоров’я та оптимізму!

«Сучасні аспекти клінічної неврології», 13-15 березня 2018 року

Асистент кафедри нейрохірургії та неврології к.м.н. Сотніков Дмитро взяв участь у сьомій науково-практичній конференції з міжнародною участю «Сучасні аспекти клінічної неврології», що відбулася 13-15 березня на базі Івано-Франківського національного медичного університету.

На форумі обговорені сьогодення неврології в світі та Україні, зазначені сучасні стратегії ведення хворих на гострі порушення мозкового кровообігу та їх реабілітації, ураження периферичної нервової системи, аутоімунні захворювання тощо. Особливо цікавими, з практичної точки зору, були презентації клінічних випадків і майстер-класи.